قوانین کار در ترکیه چگونه است؟ - estekhdam-tr.ir/
تصویر

قوانین کار در ترکیه چگونه است؟

Rate this post

قانون حقوقی کار ترکیه، ۴۵ ساعت کار در هفته را تعریف می کند. شرکت های بزرگ از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ باز هستند، هرچند که اغلب بسته به شغل تغییر می کند. کارکنان تمام وقت از حمایت اتحادیه بهره می برند، هرچند اتحادیه های ترکیه با محدودیت های خاصی مواجه هستند.

به رغم قانون، هیچ هفته کاری استاندارد در ترکیه وجود ندارد. در حالی که کارکنان شرکت های بزرگ ممکن است ۴۵ ساعت در هفته با اضافه کاری کار کنند، کارگران خارجی در صنعت گردشگری (به خصوص در بخش رستوران) ممکن است خودشان ساعت های طولانی تر را برای کار کردن تعیین کنند.

کارگران ترکیه در سن ۱۵ سالگی واجد شرایط اشتغال کامل هستند و فقر گسترده به این معنی است که بسیاری از آنها به طور کامل از آن استفاده می کنند. کودکان ۱۳ ساله واجد شرایط برای اشتغال پاره وقت می باشند تا زمانی که کار فیزیکی سخت انجام ندهند.

قراردادهای کار در ترکیه “قراردادهای خدمات” نامیده می شود و اگر برای مدت بیش از یک سال مشغول به کار هستید، قرارداد شما باید به صورت کتبی باشد. قراردادها باید حقوق و مزایا، زمان تعطیلات و ساعات کار را مشخص کنند. هرگونه مزایای اضافی در قرارداد شما نیز ذکر شده است.

چه روش هایی برای کار در ترکیه وجود دارد؟

هر خارجی که قصد کار در کشور ترکیه را داشته باشد، مستلزم مجوز کار معتبر است. این مجوزها توسط وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه (MLSS) صادر شده است. اکثر خارجی ها باید برای مجوز کار خود همزمان با ویزای کاری درخواست کنند. این به این معنی است که شما درخواست ویزای کار خود را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خودتان ارسال می کنید، در حالی که کارفرمای شما مدارک مورد نیاز را به MLSS ارسال می کند.

وزارت کار ترکیه MLSS

گزینش استخدام

اجزای اساسی یک درخواست ویزای کاری ترکیه همانند بسیاری دیگر از کشورها است. یک نامه همراه و یک CV می باشد. متقاضیان در صورت تایید ابتدایی از جانب کارفرما برای مصاحبه شغلی وارد این کشور می شوند و در صورت تایید نهایی می توانند به صورت رسمی در این کشور مشغول به کار شوند.

تعدادی از سایت های شغلی که می توانید استفاده کنید:

دیدگاه خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال آپلود
سوئیچر رنگ